Medycznie & Estetycznie
Medycyna i ludzie
Medycznie & Estetycznie
Medycyna i ludzie
Dr n. med. Marcin Wiśniowski jest specjalistą chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej, a także świetnym lekarzem medycyny estetycznej. Od 15 lat prowadzi gabinet, gdzie wiedzę i doświadczenie w pracy lekarza łączy z miłością do medycyny i ludzi. Pacjenci są dla niego najważniejsi, ale również zespół współpracowników, który tworzą wysoko wykwalifikowani specjaliści w swoich dziedzinach.
– Moim marzeniem było stworzenie takiej przestrzeni, w której wszyscy, zarówno pacjenci jak i pracujący personel, będą czuli się dobrze, bezpiecznie i komfortowo – podkreśla dr Wiśniowski. – Kieruję się przede wszystkim dobrem pacjenta, szczerością i uczciwością. Chciałbym, aby każdy z nich czuł się w 100% bezpieczny i miał poczucie, że zaproponowana przeze mnie terapia będzie najlepszym rozwiązaniem jego problemu. Dla mnie każdy pacjent jest ważny, bez względu na to, jaki zabieg u niego wykonuję. Staram się zawsze podchodzić w sposób indywidualny.
Dr Wiśniowski doświadczenie w pracy chirurga i transplantologa przeniósł na pole medycyny estetycznej. – Nie wyobrażam sobie mojej obecnej pracy bez tego doświadczenia – wyznaje. – Najbardziej fascynuje mnie to, że medycyna estetyczna to przede wszystkim medycyna. Wciąż odkrywane są nowe metody regeneracji i przebudowy tkanek. Do dyspozycji mamy zaawansowane technologie, lasery i urządzenia wysokoenergetyczne. Medycyna estetyczna to nie tylko toksyna botulinowa i kwas hialuronowy, ale cały arsenał narzędzi, które umiejętnie wykorzystane, dają naprawdę spektakularne efekty.
Atmosfera w pracy jest ważna, to, w jakich warunkach i w jakim otoczeniu się działa. W gabinecie dr. Wiśniowskiego ten klimat tworzą nie tylko pacjenci, ale przede wszystkim personel. – Spędzamy ze sobą dużo czasu i zależy mi na tym, abyśmy się wszyscy po prostu lubili – zaznacza. – Na szczęście los postawił na mojej drodze takie osoby, które idealnie wpasowują się w to założenie. Cały czas staramy się poszerzać zakres usług, wprowadzając nowe produkty i urządzenia.
Zespół dr. Wiśniowskiego tworzą znakomici specjaliści.
– Oprócz mnie, w gabinecie przyjmuje także dr Szymon Korecki, który wykonuje zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii okulistycznej, a także mgr kosmetologii Natalia Pawłowska z bardzo szerokim wachlarzem zabiegów pielęgnacyjnych – wymienia Dr Marcin Wiśniowski. – Szymon Korecki specjalizuje się m.in. w zabiegach okuloplastycznych oraz małoinwazyjnych dotyczących aparatu ochronnego oka. Natomiast Natalia Pawłowska – kosmetolog po Pomorskim Uniwersytecie Medycznym również dba o dobre samopoczucie swoich pacjentek, stosując coraz bardziej popularne japońskie techniki masażu twarzy, takie jak Kobido i Hadado.
W gabinecie przyjmuje także specjalista onkologii klinicznej Aleksandra Szajko. – Największą pasją pani doktor stało się leczenie nowotworów skóry – mówi dr Wiśniowski. – Uczestniczyła w licznych kursach i warsztatach dotyczących leczenia systemowego nowotworów skóry, poszerzając swoją wiedzę o wykrywanie nowotworów na podstawie badania klinicznego skóry, opanowując umiejętność chirurgicznego usuwania zmian skórnych.
Ostatnio do zespołu dołączyła dr n. med. Eweliną Malanowska-Jarema, specjalistka ginekologii i położnictwa, która wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, które działają przede wszystkim prozdrowotnie. –Ginekologia estetyczna, to nie tylko poprawa estetyki zewnętrznych narządów płciowych, to także poprawa jakości życia kobiet, które często wstydzą się mówić o swoich problemach intymnych – tłumaczy dr Wiśniowski. – Jest dziedziną, która dba o prawidłowe funkcjonowanie tej części ciała kobiety. A w naszym gabinecie o to my zadbamy my.
Zespół dr. Wiśniowskiego uzupełniają przemiłe Aneta Makuła i Magdalena Segełyn, które są technikami sterylizacji i „rządzą” na recepcji. – No i oczywiście mamy rewelacyjną kawę – dodaje na koniec z uśmiechem dr Marcin Wiśniowski.




